Obilježavanje Svjetskog dana izumitelja i Svjetskog dana znanosti za mir i razvitak

Na sam Svjetski dan znanosti za mir i razvitak, 11. studenog 2020., u našoj je školi za učenike 7. razreda održana radionica pod nazivom „Izrada uređaja za mjerenje broja otkucaja srca“. Radionica je održana u suradnji s Udrugom inovatora Hrvatske, a vodio ju je gospodin Zvonimir Vađon, ing. el.

U uvodom dijelu upoznao je učenike sa najvažnijim činjenicama vezanim uz ljudsko srce, ali i iznio velik broj zanimljivosti kako uz ljudsko, tako i srca nekih životinja. U drugom dijelu, učenici su pristupili izradi uređaja kojim su kasnije mjerili broj otkucaja svog srca. I ovoga puta smo se uvjerili, kako se naši učenici izvrsno snalaze s različitim alatima i uživaju u tome. Zahvaljujemo našim gostima, predstavnicima Udruge inovatora Hrvatske na zanimljivoj i poučnoj radionici. Već se sada veselimo novim suradnjama!

Teksta napisala: Barbara Šaina Šaponja, učiteljica matematike i fizike

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 12. 11. 2020.

Kako pandemija COVID19 utječe na tvoje mentlno zdravlje?

predmetna nastava:

razredna nastava: