Dan sigurnijeg interneta

U utorak, 9. veljače 2021., obilježavao se Dan sigurnijeg interneta. Izniman dan koji se obilježava, ne samo u Hrvatskoj, već diljem svijeta kao podsjetnik na to da je internet zabavno, informativno, prijateljsko, ali potencijalno opasno mjesto ako se ne educiramo o sigurnosti. Mi smo svoje znanje proširili učeći s Neticom iz Centra za sigurniji internet te ga pokazali sudjelovanjem u online kvizu (csi.hr) i izradom kreativnih radova (pogledajte fotogaleriju).

Svake godine vrijedno učimo o pravilima lijepog ponašanja na internetu (Netiquette), pravilima sigurnosti i raznim mogućnostima zaštite na internetu. Ove se godine Dan sigurnosti obilježavao pod sloganom Zajedno za bolji internet stoga smo i mi cijeli tjedan vrijedno radili na tome da predstavimo poželjna ponašanja kojima možemo biti bolji na internetu. Učenici razredne nastave OŠ Petra Studenca i PO Sošići izradili su kreativne plakate koji sada krase zidove učionice informatike, dok su učenici predmetne nastave izradili digitalne plakate i infografike. Ponosni na rezultate uloženog truda, pozivamo vas da više radova pogledajte u fotogaleriji škole.

Priloženi dokumenti:
Zajedno_do_boljeg_interneta.png (2.34 MB)
plakat_2.i3.r_Sosici.jpg (444.07 KB)
Zajedno_do_boljeg_interneta.gif (735.66 KB)

objavio: Marlena Lakić   datum: 12. 2. 2021.