Vježba evakuacije

Na temelju odluke ravnatelja OŠ Petra Studenca, Kanfanar, Klasa: 810-01/21-01/01 Urbroj: 2171-01-03-21-1 od 9. ožujka 2021. godine a sukladno Zakonu o zaštiti od požara, Zakona o sustavu civilne zaštite, dana 18. ožujka 2021. godine, provedena je praktična vježba evakuacije i spašavanja na objektu Osnovne škole Petra Studenca, Kanfanar, Dvigradska 3, Kanfanar, uz poštovanje epidemioloških mjera.

Vježba evakuacije započela je u 10:55 sati prenošenjem signala za požarnu opasnost, a završila je u 11:15 sati. U vježbi je sudjelovalo 102 učenika, 10 učitelja, stručna suradnica, domar, tajnica, voditeljica računovodstva i ravnatelj. U vježbi su sudjelovali i Javna vatrogasna postrojba Rovinj i Dobrovoljno vatrogasno društvo Kanfanar, ukupno njih 5 s tri vozila.

Vježba je provedena s ciljem provjere funkcionalnosti evakuacijskog plana u dijelu koji se odnosi na požar kao nesreću. Nakon vježbe izvršena je praktična provjera gašenja požara vatrogasnim aparatom.

objavio: Ivor Kuček   datum: 6. 4. 2021.