Svemirske znanosti

Učenici sedmog razreda su aktivno sudjelovali na projektu astronomske udruge Vidulini, u interaktivnoj radionici, unutar koje su dobili potrebne informacije za daljnju provedbu. Projekt predviđa lansiranje autonomnih, bespilotnih letjelica sredinom ljeta u bliski svemir. U letjelicama će biti postavljeni moduli s eksperimentima, koje osmišljavaju učenici uz podršku učiteljice iz biologije. Samo lansiranje odvijat će se u Puli, no točan datum i vrijeme lansiranja saznat ćemo tri dana ranije, jer se moraju pratiti prilike u bliskom svemirskom prostoru koje diktiraju putanju leta, ističe gost, predavač Marino Tumpić. Ako epidemiološke mjere budu dopuštale, prilikom lansiranja bit će prisutni i naši učenici koji su sudjelovali na projektu.  Nakon leta u svemir naši učenici postaju pravi mali znanstvenici koje čeka obrada podataka i provedba zamišljenog eksperimenta do kraja.

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 10. 6. 2021.