Dan ružičastih majica – NE nasilju među djecom!

Važnost teme, aktualnost i svakodnevno susretanje s problemima nasilja među djecom, neprihvatljivih ponašanja i odnosa, potiče nas i obavezuje da permanentno dajemo naglasak ovoj temi.

Nizom aktivnosti, radionica, prezentacija, filmova, rasprava i osvješćivanja djece o tome što je sve nasilje, kako se zaštititi u stvarnom ali i virtualnom svijetu od nasilja, koje su pozicije žrtve, nasilnika i promatrača, kako zatražiti pomoć, sve su to sadržaji kojima se na satovima razrednika pridaje značajna pažnja. Kao i svake godine, i ove smo, sve planirane aktivnosti, poučavanje, preporuke i savjete dali svim našim učenicima, u svim razrednim odjeljenjima.

Humani međusobni odnosi, uvažavanje i prihvaćanje različitosti, vještine kvalitetne komunikacije i rješavanje problemskih situacija mirnim putem, nešto su o čemu treba voditi računa uvijek, te živjeti život bez nasilja svaki dan.

Fotografije pogledajte pod...

Dan ružičastih majica 2022.

objavio: Kristina Stanić   datum: 21. 2. 2022.