Šuma u šumi - Kontija

U srijedu, 27. travnja 2022. godine, učenici petih i šestih razreda naše škole otišli su na terensku nastavu u Kontiju. Svoju avanturu započeli smo razgledavanjem ostataka benediktinskog samostana sv. Mihovila nad Limom. Priču o Romualdu začinio je nenajavljeni gost, šišmiš. Na ulazu u šumu poučna tabla nas je obavijestila da ulazimo u posebni rezervata šumske vegetacije. Čuvar prirode je učenike naučio raspoznati bijeli grab, hrast medunac, cer, orhideje i još brojne biljne vrste te se je ubrala i pokoja divlja šparuga. Put nas je doveo do promatračnice za ptice na području Paluda, te smo među prvima imali priliku razgledati novoizgrađeni Znanstveno edukacijski centar Kontija (ZEC). U okolišu ZEC-a postavljena je penjačka stijena koju su naši učenici za kraj vješto „osvojili“.

Tekst napisala učiteljica prirode i biologije Lara Juršić.

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 29. 4. 2022.