SPORTSKI DAN ŠKOLE I PROJEKT „NAŠIM KRAJEM“

U osnovnoj školi u Kanfanaru, te srijede, 25.5.2016. bilo je doista dinamično, zanimljivo, zabavno i poučno.

Fotografije

Dan naše škole obilježen je sportskim nadmetanjima u kojima su učestvovali svi učenici.
Delegacija učenika, predvođena profesorom Markom Jelenićem, položila je cvijeće na grob svećenika Petra Studenca po kojem je škola dobila ime. Sportski dio dana započeo je krosom u kojem su se najviše iskazali sljedeći učenici:

I. i II. razred:       Ivana Radetić
                                Andy Težak
     III. i IV. razred:      Tihana Modrušan
                                 Sandi Burić
     V. i VI. razred:       Lana Kranjčić
                                 Jan Vidulin
     VII. i VIII. razred:  Karla Kranjčić
                                Karlo Radetić
Oni su za svoj uspjeh osvojili zlatne medalje. Uslijedile su razne štafetne šaljive igre u kojima su djeca uživala.
Svoje sportsko umijeće pokazali su i učitelji koji su odigrali odbojkaški meč protiv učenika viših razreda. Nećemo reći tko je pobijedio...
Viši razredi su se natjecali u nogometu. Pobijedili su učenici osmog razreda, što je bilo i očekivano, budući da oni čine veći dio školskog tima koji je  ovogodišnji županijski prvak .

Poslijepodne smo proveli s našim dragim gošćama, ravnateljicom i četiri učiteljice iz OŠ Vladimira Nazora, Adžamovci iz općine Rešetari koja je pobratim našoj općini Kanfanar. Posjetili smo PRO Sošići, bili na Limskom kanalu, zatim imali sat povijesti u Dvigradu, kojeg je održao naš prof.povijesti Marko Jelenić, a na kraju posjetili i Ivanu Maružin,  koja uzgaja boškarine.

Nakon toga sve je bilo spremno za svečanu prezentaciju projekta „Našim krajem“ koja se održala pred mnogobrojnim roditeljima i gostima u Domu mladih.  Učitelji, učenici i vanjski suradnici potrudili su se osmisliti, raznoliko predstaviti i pokazati kako se uči, voli i poštuju ljepote našeg kraja. Bilo je tu pjesme velikog i malog zbora, vokalne grupe naše škole i učenika iz OŠ Jure Filipovića, Barban, folklornog plesa KUD-a „Dvigrad“ iz  Kanfanara, harmonikaški orkestar Glazbene škole Rovinj, odjel naše škole i oš VL.Gortan, Žminj.

Izvrsna plesna grupa naših učenica, igrokazi prvašića, šestaša, prezentacije o Kanfanaru, ugodan zvuk miha naše gošće Marije Rojnić, svirka, izložba…Bogato, raznoliko, zanimljivo!

Posebno je zanimljiv i promotivni  film o Kanfanaru i Kanfanarštini koji su izradili učenici 7.razreda uz mentorstvom učitelja povijesti.

Na samom kraju podijeljene su zahvalnice onima koji su surađivali na projektu i aktivnostima oko projekta. Održana je i ove godine Škola povijesti u suradnji s učenicima OŠ Svetvinčenat, a uz pomoć i suradnju gđe.Natalije Boljunčić i gdina.Antona Medena.

Učenici 8.razreda su uz vođenje učitelja geografije, povijesti i učiteljice informatike izradili turistički vodič koji je financijski poduprla općina Kanfanar, a tiskan je u 500 primjeraka.

Iznenađenje za kraj  bila je  promocija školske himne „Kadenca“ čiji je autor teksta učitelj Davor Ban, a za glazbu su zaslužni polaznici Glazbene radionice naše škole pod mentorstvom učiteljice Glazbene kulture Sanje Knezović Tomišić.

U opuštenoj atmosferi ugodne proljetne večeri degustacija delicija nije nedostajalo, mogli su se uzeti i recepti kao i turistički vodič Kanfanara.

Veliko hvala svim učiteljima, djelatnicima i učenicima  koji su sudjelovali, surađivali i angažirali se u pripremi i realizaciji vrlo uspješnog  ovogodišnjeg projekta.

objavio: Ana Mirić   datum: 1. 6. 2016.