Noć knjige

U ponedjeljak 24. travnja, 2017. godine, od 17,00 do 21,00 sata u našoj školi slavit ćemo knjigu i čitanje kroz manifestaciju „Noć knjige“. (Uključeni su učenici od prvog do četvrtog razreda).

U tih četiri sata:

• U prvom satu djeca će prezentirati omiljeni naslov iliti knjigu koju žele preporučiti svojim vršnjacima. Potom ćemo pročitati bajku Sanje Lovrenčić „Sunčev sjaj“.
  • Iz pročitanog ulomka odgonetat ćemo iz kojeg je  to lektirnog  naslova,
  • U drugom satu čitamo čakavsku poeziju Daniela Načinovića i Tatjane Pokrajac Papucci i najavljujemo pjesnikinju Nadu Galant , koja će nam čitati priče iz njezinog djetinjstva,
  • „Veliki odmor uz kasnu večericu“,
  • Treći sat: Slagat ćemo stihove poznate i manje poznate pjesme,
  • Četvrti: Čitamo basne i smišljamo svoje, originalne i drugi dio literarnog sata: učenici će izmaštati kako neke „stvari sanjaju“ po uzoru na Sunčanu Škrinjarić.  Planiramo dobru zabavu uz knjigu u kasnim večernjim satima, umjesto gledanja televizije: ispraznih sapunica i niškoristi serijala. Dobro došli!

objavio: Vedrana Keteleš   datum: 12. 4. 2017.

Raspored sati 2016./2017.