DAN SIGURNIJEG INTERNETA

11. veljače 2020.

Svake godine obilježava se ovaj dan kako bi se naglasile i osvijestile opasnosti o kojima treba voditi računa u svijetu moderne tehnologije kojima su izložena djeca i mladi.

Tako i ove godine posebno posvećujemo pažnju ovoj temi s našim učenicima s ciljem poučavanja i zaštite.

Djeca i mladi kroz internet tehnologiju pronalaze nove prostore za kreiranje životnog stila i ispunjavanje slobodnog vremena različitim aktivnostima. Pitanje sigurnosti djece i mladih na internetu vrlo je teško osigurati bez adekvatnog sagledavanja i podizanja razine znanja onih koji ih trebaju poduprijeti i zaštititi, a to su prvenstveno roditelji i učitelji osnovnih škola. U ponašanju djece potrebno je razviti mehanizme za filtriranje i blokiranje mnoštva sadržaja, kako bi izgradili učinkovite strategije donošenja odluka te razvili kritičku medijsku pismenost.

Praktične savjete roditeljima i učenicima te pravila ponašanja svakako pogledajte u Pedagoškom kutku.

objavio: Ines Blašković   datum: 10. 2. 2020.

Koliko dnevno vremena provodim, rješavajući školske obveze?

predmetna nastava:

razredna nastava: