Stop nasilju među djecom

Skretanje pozornosti na iznimno važnu temu te aktivnosti vezane uz nju, i ove smo godine obilježili Danom ružičastih majica. Nizom radionica po razredima ponovo smo progovorili o potrebi uvažavanja drugih i drugačijih, pomaganju, toleranciji i mirnom rješavanju sukoba. Posebnu važnost, ove smo godine dali elektroničkom nasilju, povezavši pojavu nasilja među djecom i mladima s Danom sigurnijeg interneta. S obzirom da veliki broj učenika dosta vremena svakodnevno provodi na internetu, bilo da je to komunikacija ili razna pretraživanja, ponovili smo pravila ponašanja, odgovorno ponašanje i opasnosti koje vrebaju u virtualnom svijetu.

Zadnje srijede u veljači, 26.2. na zajedničkom okupljanju, predstavnici razrednih odjeljenja poslali su jasne poruke i savjete kako se ponašati u slučaju da uoče neki od oblika nasilja.

Svojevrsni podsjetnik o tome kakve odnose i život u školi želimo i podržavamo, ispisan je na školskim stepenicama. Napravljena je i naša zajednička fotografija u parku škole s porukom PROTIV NASILJA!

U našoj školi:

poštujemo jedni druge,

pomažemo jedni drugima,

radujemo se uspjesima drugih,

poštujemo drugačije od sebe,

imamo strpljenja

saslušati drugoga,

zajedno se igramo, smijemo i rastemo

i... stvaramo  prijateljstva i najljepše uspomene!

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 9. 3. 2020.