Dugi zimski mjeseci traju i traju!

U dugim zimskim mjesecima provodimo vrijeme u stvaranju literarnih i likovnih radova.

Neke možete vidjeti i pročitati u ovom odjeljku.

učenici produženog boravka

Stari nonić

Nonić stari za nič ne mari,

Samo leži i cile dane spi.

U polne ništo poji i onda jopet spi.

Kad bi niki doša zajno ča bi poša,

Parke sam zna da ga nonić ne bada.

Filip Milohanić

učenici 2, i 3. razreda

Moji zimski praznici

Taj dan je bio prelijep. U školi smo gledali crtić na zadnji dan 1. polugodišta. Na matematici smo učili geometriju. Tako su počeli moji zimski praznici.

Za Božić smo ujutro otišli kod bake. Jeli smo sarmu, pljukance i razne kolače. Kada smo pojeli  otišli smo kući. Par sati kasnije otišli smo kod djeda. Tamo smo jeli kokoš s krumpirima. Opet smo došli kući i otišli spavati. Za Novu godinu otišli smo kod prijatelja na vatromet. Kući smo čekali ponoć. Kad su mama i tata popili šampanjac otišli smo na spavanje. Bio  je zadnji tjedan praznika. U njemu smo se puno zabavljali i igrali.

Evo, to su bili moji zimski praznici.

Julijan Matan

učenici 1. i 4. razreda

Jugo

…A uto vrijeme Jugo dođe na red. Pronađe silnu snagu u sebi i počne divljati plažom.

Tjerao je valove na ljude, bacao košare s hranom, rabacivao suncobrane i dizao šešire. Ljudi su dobili ozljede, a Jugo je još jače puhao radeći probleme. Uto iznenada dođe Sjeverac. Jugo stane zaprepašten dolaskom  Sjeverca.  Sjeverac Jugu reče da će ga netko naučiti pameti. No Jugo ga nije poslušao i zahvatio ga za vrat. Sjeverac se začudi njegovo silnoj snazi i nastane metež.  Ljudi su gledali borbu Sjeverca i Juga i počeli su bacati kamenje na Juga.Nastao je toliko jak vjetar da je odbacio ljude s plaže. Tada Jugo baci Sjeverca na pod, no Sjeverac  se odmakne tako brzo da ga ni Jugo nije vidio. Sjeverac naglo baci Juga u more i Jugo se smiri i napokon su mogli porazgovarati. Nakon kratkog razgovora Jugo je popravio svu štetu i odlučio se odužiti svim ljudima.

Ljudi su napravili čamce na jedra po bi pozvali Juga i tada bi se zabavljali, čak bi i Jugu bilo zabavno pomagati drugima.

Filip Milohanić

učenici 1. i 4. razreda

učenici 2. i 3. razreda

objavio: Tatjana Ban Bastijančić   datum: 8. 2. 2021.