Posjet znanstveno edukacijskom centru Speleo kuća

Posjet znanstveno edukacijskom centru Speleo kuća u mjestu Vodice u Općini Lanišće, Čićarija.

Prekrasan proljetni dan započeli smo okupljanjem u Kanfanaru u jutarnjim satima. Krenuli smo prema Ćićariji, mjestu Vodice u posjet ZEC "Speleo kuća". Dok smo se vozili po Ćićariji uživali smo u zelenim tunelima tek rascvjetalih grana i proljetnicama koje nas pozdravljaju uz cestu. U Vodicama nas je dočekao Luka koji je bio naš vodič, poveo nas je najprije do lokve gdje smo svašta naučili o vodama tekućicama i stajaćicama, o kruženju vode u prirodi i koliko je voda važna za život. Našu nastavu nastavili smo u muzeju gdje smo saznali razliku između špilja i jama. Nakon kratkog odmora krenuli smo na stazu ljekovitog bilja gdje smo kroz pješačenje upoznali razne biljne vrste. Uživali smo u prekrasnoj prirodi i zaključili da je nastava u prirodi zakon!! Želimo još ovakvih izleta!!!

Tekst: učiteljica Larisa Brezak

Foto: učiteljica Tatjana Ban Bastijančić

objavio: Tatjana Ban Bastijančić   datum: 25. 4. 2018.