Obilježavanje Dana pješačenja 15.10. odlaskom na lokvu Biličinku i u posjet špilji Skandališće

U rano rosno jutro krenuli smo sa zadatkom da prepješačimo dobar put od škole Sošići do lokve Biličinke i u posjet špilji Skandališće.

Mir, tišina i povremeni pjev ptica pratili su nas putem do lokve. Promatrali smo promjene u jesen u prirodi, sakupljali šareno jesensko lišće koje nam je trebalo za neki kasniji zadatak, te snalazili se u prostoru pomoću znakova u prirodi. Nakon sat vremena hoda stigli smo do prekrasne lokve gdje su djeca naučila razliku između voda stajaćica i tekućica te ponovili o živom svijetu uz lokvu. Veliki, impozantni lopoči su krasili lokvu i obuzeli našu pažnju. Pokraj lokve smo odmorili te napravili zadatak sa sakupljenim lišćem. Izradili smo vesele jesenske vjenčiće. Produžili smo prema špilji Skandališće po uskom kozjem putu pokraj kojeg se nazire pogled prema Limskom kanalu. U špilji su nas dočekale koverte sa zadacima koji su nam otkrili da je špilju nekad nastanjivao sabljastozubi tigar u ledenom dobu. Kroz slaganje puzzli i premetaljku saznali smo pojedinosti o špilji te pronašli i skriveno blago. Naravno da su to bili samo slatkiši za djecu ali ipak za nas ogromno veselje. Još jedan neobičan dan na terenskoj nastavi uljepšao je našu nastavu.

Tekst napisala i fotografirala: Larisa Brezak

objavio: Tatjana Ban Bastijančić   datum: 12. 10. 2018.