Obilježavanje Dana planeta Zemlje

“Sreća – to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti.”

(L. N. Tolstoj)

"Kad čovjek učini nešto vrijedno divljenja, kažemo da je to čudesno; no gledajući izmjene dana i noći, Sunce, Mjesec i zvijezde na nebu, promjenu godišnjih doba na zemlji s plodovima što zriju, moramo shvatiti da je to djelo nekog moćnijeg od čovjeka."
Onaj Koga Jure Medvjedi, Santee Yanktonai Sioux (Izvor:

Djeca su kroz cijeli tjedan, zajedno s razrednim učiteljicama i učiteljicama u produženom boravku, učili o važnosti očuvanja svijeta kojeg mi zovemo svojim domom, a to je naša Zemlja. Učili smo o njezinim ljepotama, raznolikosti, važnosti, ali i opasnostima koje joj prijete. Ujedinili su se kao superheroji i odlučili joj pomoći. Malo, pomalo, korak po korak. Svaki pozitivan korak je pozitivan korak za sve oko nas, a tako i za okoliš.

I tako, dana 22.04.2021. godine obilježili smo Dan planeta Zemlje. No, nismo ga obilježili samo na taj dan, već to radimo svakim danom: bacanjem smeća u svoje kante, očuvanjem prirode, ne kidamo grane, brinemo se za kukce i puštamo ih da odlete svojim domovima i sl. Svaki dan je poseban i novi početak, kako za nas, tako i za prirodu.

Na produženom boravku zajedničkim smo radom i rukama stvorili zajedničku sliku povodom obilježavanja dana koji stoji kao podsjetnik da svi možemo učiniti promjenu, ma koliko mala ona bila.

"Sve što je stvoreno je sveto. I zato ne zaboravite: svaka zora koja dolazi sveti je doganaj i svaki dan je svet, jer svjetlost dolazi od Velikog Duha. Uvijek morate imati na umu i to da su dvonožni i sav ostali narod kojim je napučena ova zemlja sveti i da s njima morate tako i postupati."

Žena Bijelog Bivola, Oglala Sioux (Izvor: https://mudremisli.net/indijanske-izreke-o-prirodi/)

objavio: Carla Modesto   datum: 11. 5. 2021.