Dani kruha

Od zrna pšenice do kruha

Učenici su bili podijeljeni u dvije skupine i svaka od njih trebala je poredati dobivene sličice pravilnim redoslijedom. One su označavale put od zrna pšenice do kruha. Uslijedio je drugi zadatak, a to je osmišljavanje rečenica za svaku sličicu. Na taj su način učenici sastavili svoju kratku priču koju su nam kasnije i ispričali.

Zrna pšenice siju se u pripremljenu zemlju. Za njihov rast potrebni su sunce i kiša. Pšenica je zrela za žetvu nakon nekoliko mjeseci. Nakon toga, zrna pšenice odvoze se u mlin gdje se njihovim mljevenjem dobiva brašno. Od dobivenog brašna, uz ostale sastojke, možemo zamijesiti tijesto za kruh kojeg na kraju ispečemo.

Učenici 4. razreda: Rafael, Nino, Valentina, Roko, Lea i Emili

objavio: Katja Božac   datum: 20. 2. 2020.