Berba maslina

Dana 24. listopada 2019. godine učenici produženog boravka sudjelovali su u realizaciji izvanučioničke nastave: berba maslina.

U školskom masliniku dočekao nas je domar koji nam je pripremio potreban alat te demonstrirao pravilan način berbe. Učenici su bili jako vrijedni te uspješno pobrali sve masline.

Sljedećeg smo dana pričali o uzgoju, berbi i korištenju maslina, nakon čega smo podijelili zadatke prema razredima. U narednim danima, likovne i literarne radionice posvetili smo upravo maslini. Učenici prvog razreda sastavili su slikopriču o berbi maslina, učenici drugog razreda trebali su pravilnim redoslijedom poredati rečenice o uzgoju maslina, a trećaši su pisali pjesmice na temu korištenja maslina. Svi su učenici navedene aktivnosti popratili crtežom, a četvrtaši su uz crteže i napisali kratke sastavke pod naslovom “Pustolovina jedne masline”. Učenici su bili iznimno kreativni te smo sve materijale uvrstili u našu slikovnicu pod nazivom “Maslina”.

objavio: Katja Božac   datum: 20. 2. 2020.