Školska knjižnica

Knjižničarka: Tatjana Šušnica Relić, prof. hrvatskog jezika i diplomirana knjižničarka

O našoj knjižnici

Mauris blandit aliquet elit, eget tincidunt nibh pulvinar a. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices po

Radno vrijeme školske knjižnice:

– utorak, četvrtak i svaki drugi petak od 8:00 do 14:00

– zadnji petak u mjesecu PO Sošići od 8:00 do 9:35

– 9:35 do 14:00 MŠ

Prostor knjižnice

Školska se knjižnica nalazi na prvome katu. Korisnicima knjižnice na raspolaganju je prostor u kojem je smještena knjižna građa za obaveznu i slobodnu lektiru, stručna građa, referentna zbirka, zavičajna zbirka, knjige na stranim jezicima (engleskom i talijanskom), časopisi i novine za djecu i odrasle, multimedijalna zbirka namijenjena prvenstveno medijskoj kulturi hrvatskoga jezika, ali i zabavi učenika.

Usluge knjižnice

Korisnici knjižnice su svi učenici i djelatnici naše škole koji u knjižnici mogu:

• posuditi knjige
  • čitati knjige
  • služiti se enciklopedijama i rječnicima
  • odigrati neku društvenu igru
  • učiti
  • družiti se
  • pisati domaću zadaću
  • raditi na projektima
  • proučavati slikovnice, časopise i drugu knjižnu zbirku

Svaki član školske knjižnice knjige može posuditi tako što priloži svoju člansku iskaznicu. Posuđene knjige mora čuvati i vratiti u stanju u kojem su bile kada ih je posudio. Uvjete posudbe član dogovara zajedno sa školskom knjižničarkom.

Popis lektire od prvog do osmog razreda možete preuzeti klikom na POPIS LEKTIRA

Dokumenti i bitne stavke iz područja knjižničarstva

IFLA-in i UNESCO-ov Manifest za školske knjižnice  poziva  vlade kako bi putem svojih ministarstava odgovornih za obrazovanje razvile strategiju, vodile politiku i donosile planove u kojima će biti ugrađena ova načela potrebna za postavljanje temelja za dobro funkcioniranje školskih knjižnica.

Standardi za školske knjižnice određuju minimalne uvjete glede knjižnične građe, knjižničnog osoblja, prostora i opreme za obavljanje djelatnosti školskih knjižnica u osnovnim i srednjim školama.

IFLA-in Manifest o Internetu u kojem IFLA  potiče vlade zemalja potpisnica da uz pomoć knjižnica i informacijskih službi podupiru neometan protok informacija dostupnih putem interneta te da se suprotstave svakom pokušavaju cenzure ili sprečavanja pristupa.

Pravilnik o reviziji i otpisu knjižnične građe kojim se utvrđuje postupak i određuju rokovi revizije knjižnične građe te otpis knjižnične građe u školskim knjižnicama s ciljem obnavljanja fonda te utvrđivanja stvarnog stanja knjižničnog fonda.

Etički kodeks Hrvatskoga knjižničarskog društva određuje temeljna pravila ponašanja koja obvezuju djelatnike u knjižničarskoj struci te upoznaje članove struke s pravilima profesionalnog ponašanja u struci.