Produženi boravak organiziran je u tri skupine:

1. skupina: 1. i 2. razred pod vodstvom učiteljice Katje Božac

2. skupina: 3. i 4. razred pod vodstvom učitelja Ivora Kučeka

3. skupina: PO Sošići 1. do 4. razreda pod vodstvom učiteljice Marte Pavlović

Produženi boravak djeluje nakon nastave, ovisno o danu i satima koje učenici taj dan imaju.

Grupe u produženom boravku većinom imaju 20-ak učenika.

Financiranje produženog boravka koji se organizira u Matičnoj školi i PO Sošići financirat će se od strane roditelja (30% iznosa) i proračuna Općine Kanfanar (70% iznosa).

Što radimo u produženom boravku?

U produženom boravku pišemo domaće zadaće, igramo se, veselimo, zabavljamo, igramo društvene igre, šetamo, boravimo u prirodi i mnoštvo drugih aktivnosti.

Učimo poštivati pravila ponašanja, sudjelovati u grupnom radu, poštovati jedni druge, ali i razvijati našu maštu i kreativnost kroz mnoštvo radova koje izrađujemo tijekom školske godine.

Ciljevi programa produženog boravka su: poticanje intelektualnog, emocionalnog, tjelesnog, estetskog i moralnog razvoja svakog djeteta, zadovoljavanje potreba i interesa roditelja koji rade i samih učenika, omogućavanje učeniku boravak ispunjen različitim odgojno – obrazovnim sadržajima koji povoljno utječu na razvoj cjelokupne osobnosti, pripremanje djeteta za daljnje obrazovanje i cjeloživotno učenje.

Aktivnosti u produženom boravku se ne ocjenjuju, ali se prati napredak učenika kroz cijelu godinu, kao i njegova aktivnost u izvršavanju školskih obaveza.

Kroz njega učenici nadopunjuju stečeno znanje na nastavi, rješavaju određene probleme, dodatno uče i snalaze se.