PRIJATELJ PRIJATELJU OPET NA DJELU

Kao i svake godine do sada u predblagdansko vrijeme , 17.12.2014. u Osnovnoj školi Petra Studenca u Kanfanaru, sadržajno bogato, ostvarena je još jedna svečana priredba koju su učenici s učiteljima naše škole pripremili za svoje roditelje, goste i prijatelje.

Osim toga, mjesecima ranije učenici su, uz pomoć i podršku roditelja i učitelja škole, kao treći put po redu pripremali humanitarnu akciju. Kreirali su i izrađivali uratke za blagdansko-prodajnu izložbu: od božićnog nakita i kuglica, preko adventskih vjenčića i aranžmana do mini borova. Bilo je tu i sretnih anđela, ukrasnih kutija, platnenih torbi, unikatnih pregača, najrazličitijih ukrasa, košarica, snjegovića  i uporabnih predmeta… puno stolova u nizu iza kojih su osmjehom djeca pozivala starije da se odvaže i kupe nešto od ponuđenog.

Novac od prodanog namijenili smo našem dragom kolegi, prijatelju, oboljelom učeniku sedmog razreda kojem smo svi u nekoliko navrata poželjeli brz oporavak i povratak u školske klupe. Tijekom blagdanskog sajma kao i nakon prodaje ponuđenih uradaka u mjestu nakon svete mise, ukupno je prikupljeno 6.780,00 kn. Sav prikupljeni novac namijenjen je obitelji našeg učenika.  Svi smo prezadovoljni prikupljenim iznosom, te jako ponosni na veliko srce koje su tih dana pokazali svi koji su na bilo koji način učestvovali u aktivnostima, te se ovom prilikom svima od srca zahvaljujemo.

Blagdanski je sajam tek djelić mozaika projekta Prijatelj prijatelju, kojeg realiziramo zahvaljujući nagradi za najbolju volontersku inicijativu za 2014.godinu koju je škola dobila od strane Zaklade za poticanje i razvoj civilnog društva.

Još jednom veliko HVALA svima!

Fotografije radionice.

Fotografije prodajne izložbe.

objavio: Marina Zaharija   datum: 16. 1. 2015.

PRIJATELJ PRIJATELJU OPET NA DJELU

Još jednom veliko HVALA svima!

Fotografije radionice.

Fotografije prodajne izložbe.

objavio: Marina Zaharija   datum: 16. 1. 2015.