Terenska nastava - Vodnjan

Učenici od 5. do 8. razreda su u srijedu 26. listopada bili na terenskoj nastavi u Vodnjanu. Najprije smo posjetili Park kažuna gdje nam je gosp. Branko Orbanić održao vrlo zanimljivo predavanje o gradinama - naseljima na ovom prostoru u prošlosti, gradnji kažuna te suhozidu. Nakon toga su se učenici i sami okušali u gradnji istog.

Potom smo se uputili do Didaktičke farme - Muzeja ruralne kulture u blizini Osnovne škole Vodnjan. Ondje su nas dočekali članovi udruge koji su za učenike organizirali razgledavanje grada Vodnjana, predavanje te branje maslina. Tijekom razgledavanja grada, a u pratnji gđe. Ljube,  posjetili smo uljaru San Lorenzo, crkvu sv. Blaža, Tradicijsku kuću - muzej lokalne kulture te doznali da je prva javna rasvjeta zasjala baš u Vodnjanu. Na rastanku su nam članovi udruge poklonili sadnice maslina.

objavio: Kristina Stanić   datum: 8. 11. 2022.

Terenska nastava - Vodnjan

objavio: Kristina Stanić   datum: 8. 11. 2022.