Večer matematike

U četvrtak, 1. prosinca 2022. godine u našoj se školi održala Večer matematike. To je projekt kojeg već niz godina organizira Hrvatsko matematičko društvo, a u koji se mogu uključiti sve zainteresirane škole diljem Hrvatske. Cilj projekta je popularizacija matematike i poticanje pozitivnog stava učenika prema tom nastavnom predmetu.

Ove nam je godine posebno drago to što smo, nakon dvije godine pauze, sve zainteresirane mogli pozvati i ugostiti „uživo“ u prostoru naše škole. Od 18 do 19 sati učenici i njihovi roditelji, braća i sestre obilazili su radne centre i birali matematičke aktivnosti kroz koje su upoznali zabavnu stranu matematike. Bilo je lijepo vidjeti kako se svi zajedno druže i zabavljaju uz matematičke zadatke i igre, a da gotovo nisu ni svjesni svih matematičkih sadržaja kojima su se bavili. Više o tome kako nam je bilo pogledajte na fotografijama u prilogu.

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 12. 12. 2022.

Večer matematike

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 12. 12. 2022.