Terenska nastava u Rijeci

U sunčanoj Rijeci tražeći Maloga princa

Učenici viših razreda naše škole bili su u ponedjeljak 13. veljače na terenskoj nastavi u Rijeci. Najprije smo posjetili novouređenu kazališnu Galeriju“ Zajc” te otkrili čarobni svijet kazališta iza scene. U Galeriji smo otkrili kako uz pomoć scenografije, kostima i rasvjete nastaje čarolija na sceni. Razgledavali smo i isprobavali šešire, kostime, sjedili na prijestolju Stribora i postajali, barem nakratko, kraljevi i kraljice. Kazalište Zajc poznato je i po ranim radovima slavnoga Gustava Klimta, a koje smo imali priliku razgledati na svodu gledališta.

U Prirodoslovnome muzeju razgledali smo ribe, morske pse, raže, kukce,gmazove, ptice i vodozemce. Muzej je smješten u sklopu parka Nikole Hosta te je prvi muzej na riječkom području osnovan još 1876. godine. Danas je ondje i akvarij. Terenska nastava nastavila se povratkom u kazalište gdje smo gledali predstavu Mali princ, nastalu prema književnom predlošku A. de Saint-Exuperya. Odmah u početku postavljajući nam pitanje “Što je doista važno?”, shvatili smo do kraja predstave da često ništa nije onakvo kakvim se čini te da:

“Svi odrasli su nekada bili djeca... Ali samo nekolicina njih se toga sjeća"

Tekst napisala: Kristina Hekić, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 15. 2. 2023.

Terenska nastava u Rijeci

U sunčanoj Rijeci tražeći Maloga princa

“Svi odrasli su nekada bili djeca... Ali samo nekolicina njih se toga sjeća"

Tekst napisala: Kristina Hekić, učiteljica hrvatskog jezika

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 15. 2. 2023.