PROJEKT „ČITAMO MI U OBITELJI SVI“

ŠKOLSKA GODINA 2013./2014.

OŠ Petra Studenca, Kanfanar i PO Sošići

I ove godine naša je škola dio nacionalnog projekta poticanja  (obiteljskog) čitanja kod učenika trećih razreda koju je osmislila i vodi Hrvatska mreža školskih knjižničara, te će zajedno sa 100- tinjak drugih škola RH započeti putovanje „knjižničnog ruksaka“.

Voditeljica je Dejana Kurtović, školska knjižničarka a nositelji i odgovorni su knjižničarka škole Tatjana Šušnica Relić (koja je voditeljica, organizatorica i osoba koja kontrolira i nadzire cjelokupni projekt u našoj školi) i učiteljice trećih razreda naše škole: Ondina Kranjčić i Larisa Brezak.

Provedbom projekta roditeljima se skreće pozornost na važnost savladavanja tehnike čitanja ali i navike čitanja, te se potiče zajedničko čitanje i druženje i kvalitetno provođenje slobodnog vremena.

Projekt će se realizirati tijekom prvog i drugog polugodišta kada će učenici nositi kući ruksak s osam različitih vrsta knjiga, kako bi s članovima obitelji uživali u zajedničkim trenucima čitanja. Svoje će dojmove upisivati u Bilježnicu dojmova koje će na satu podijeliti s ostalima. Najbolji dojmovi bit će izabrani i darovani od komisije knjižničara koji vode Projekt. Inače u jednoj od predloženih čitanki (odabir udžbenika)za hrvatski jezik nalazi se prigodan tekst o ovom Projektu.

Veselo i sretno uz zajedničko čitanje.

objavio: Marina Zaharija   datum: 12. 2. 2014.

PROJEKT „ČITAMO MI U OBITELJI SVI“

ŠKOLSKA GODINA 2013./2014.

OŠ Petra Studenca, Kanfanar i PO Sošići

Veselo i sretno uz zajedničko čitanje.

objavio: Marina Zaharija   datum: 12. 2. 2014.