Županijsko i državno natjecanje iz likovne kulture

Svaki početak godine školama, učenicima i učiteljima donosi nove izazove koje organiziraju Ministarstva znanosti i obrazovanja i Agencije za odgoj i obrazovanje, a riječ je o natjecanjima .

Izazov je i ove godine prihvatila grupa znatiželjnih, motiviranih i vrlo kreativnih učenica likovne grupe. Tema ovogodišnjeg natjecanja LIK 2019. bila je Ekologija – Ugrožene životinjske vrste moga kraja, a slikarskom tehnikom kolaža u boji učenici su morali osmisliti plakat. Oblikujući plakat kao važno sredstvo vizualnih komunikacija trebalo se pripaziti na ritam, dinamiku, kontrast boje prema boji te na odnos slike i teksta. Naše učenice svojim su plakatima podsjetile na neke od ugroženih životinja u Istri pa su tako na svojim radovima oživjele boškarina, sredozemnu medvjedicu, poskoka, neke vrste leptira i dr.

Prvu razinu natjecanja predstavljalo je školsko natjecanje gdje smo među desetak radova morali odabrati svega četiri rada i poslati ih na županijsku razinu. Na školskom natjecanju odabrani su radovi slijedećih učenica: Lara Banko 5.raz., Marta Sošić 6.raz., Melita Putina 7.raz. i Noela Matika 7.raz.

Ubrzo nakon školskog natjecanja uslijedilo je Županijsko natjecanje gdje su naše učenice između 155  pristiglih radova ostvarile vrlo zapažene rezultate. Noela Matika ostvarila je drugo mjesto, Marta Sošić treće, a Lara Banko bila je među prvih 10 te je pohvaljena od strane Županijskog prosudbenog povjerenstva.

Ova lijepa priča ima svoj nastavak. Prva tri rada sa županijske razine poslana su na državnu razinu natjecanja i upravo smo ovih dana primili obavijest kako je naša Noela Matika, jedina iz Istarske županije, pozvana na Državno natjecanje iz likovne kulture. Njezin rad našao se među 13 najboljih u državi.

Državno natjecanje održati će se 11. i 12.travnja 2019. godine u Rijeci, a našoj Noeli čestitamo na dosadašnjim lijepim rezultatima i želimo sve najbolje na Državnom natjecanju.

Ovim putem želimo uputiti čestitke i ostalim učenicima koji su ove godine sudjelovali na LIK-u 2019.

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 8. 4. 2019.

Županijsko i državno natjecanje iz likovne kulture

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 8. 4. 2019.