Projekt i kviz "Najdimo blago kapetana Morgana"

Učenici 6. razreda posjetili su u ponedjeljak 15. travnja 2019. Dvigrad. Prvi dio posjeta bio je posvećen stručnom razgledavanju grada pod vodstvom profesora povijesti Marka Jelenića. Učenici su tijekom posjeta mogli saznati mnoge zanimljivosti o životu u Srednjem i Novome vijeku kao i  legende vezane uz ovaj kraj. Učenici su vodili bilješke, koje su im kasnije pomogle u rješavanju kviza. Nakon razgleda uslijedio je praktični dio. Učenicima su demonstrirani mnogi arheološki artefakti, njihova praktična upotreba te mnoge vještine potrebne ljudima iz prošlosti (lukovi, strijele, koplja, kremeni za paljenje vatre...). Uslijedilo je čitanje Dvigradskog statuta. Najzanimljiviji dio posjeta sastojao se od kviza Najdimo blago kapetana Morgana gdje su  učenici podijeljeni u 3 grupe, a koristeći bilješke i svoje znanje naučeno tijekom godine iz predmeta povijest trebali riješiti devet zadataka koji su ih vodili do blaga kapetana Morgana. Rješavajući zagonetke, križaljke i orijentirajući se u prostoru došli su do karte koja sadržava tajnu o mjestu gdje je blago sakriveno. Tada je samo trebalo pokazati vještinu traženja.

dr.sc. Marko Jelenić

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 29. 4. 2019.

Projekt i kviz "Najdimo blago kapetana Morgana"

dr.sc. Marko Jelenić

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 29. 4. 2019.