Kreativne radionice

Izvješće sa održanih kreativnih radionica

U ponedjeljak 29. travnja 2019. u prostorijama OŠ Petra Studenca tijekom 3. i 4. nastavnog sata održane su radionice za učenike 3. i 4. razreda u suradnji s Udrugom hrvatskih inovatora. Voditeljice udruge gospođa Silvana Svilar i predavačica gospođa Mirjana Tomašević Dančević iz Škole primijenjene umjetnosti i dizajna iz Zagreba uvele su učenike u provedbu radionice na temu „Izrada uporabnog predmeta“ i čarobni svijet industrijskog dizajna.
Sudionici su vrlo aktivno i sa zanimanjem pratili  naputke i sadržaj rada, a njihova je osebujna kreativnost time došla posebno do izražaja u završnoj prezentaciji radova.

Udruga inovatora Hrvatske u našoj školi je održala radionicu  i za 7. I 8. razrede.

Nikola Tesla " Bežični prijenos energije & quot, koju je vodio inženjer elektrotehnike Zvonimir Vađon iz Visoke škole informacijske tehnologije.

Učenici su uz pomoć elektroničke sheme i montažnog crteža izradili model bežičnog prijenosa energije. Na tiskane pločice su postavljali i lemili elektroničke elemente. Dobiveni elektronički sklop su spojili na bateriju i ispitali funkcionalnost izrađenog modela. Gotovo svi učenici su uspješno odradili zadatak a izrađene modele ponijeli su kućama.

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 6. 5. 2019.

Kreativne radionice

Izvješće sa održanih kreativnih radionica

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 6. 5. 2019.