Terenska nastava četvrtaša u Zagreb!

Zagreb, Trga bana Jelačića, 28. svibnja 2021.

Učenici i učiteljice 4. razreda Područnog odjela i Matične škole

pogledajte u opširnije kako nam je bilo

Terenska nastava u Zagreb

Na kraju 4.  razred išli smo na izlet u glavni grad Hrvatske, Zagreb. Tog petka rano ujutro krenuli smo autobusom prema Zagrebu. Put je bio dug.

Najprije smo išli u centar grada, sa vodičkinjom.  Pogledali smo maketu grada, pa krenuli prema Katedrali.  Kada smo poslušali informacije o Katedrali, posjetili smo tržnicu na Dolcu. Potom smo se spustili do Trga bana Jelačića. Nakon toga šetali Ilicom i došli do uspinjače. Uspinjačom smo se uspeli do Gornjeg grada. Tu smo vidjeli Grički top, kulu Lotrščak i imali smo divan pogled na grad. Zatim smo se prošetali do Trga sv. Marka. Tamo smo vidjeli zanimljiv krov na kojem se nalaze dva grba, s desne strane pročelje Sabora, a sa lijeve strane pročelje Vlade. Krenuli smo prema Kamenitim vratima, jednom od simbola Zagreba. Vidjeli smo kip sv. Juraja. Dobro smo ogladnjeli i otišli na ručak u restoran Mali medo. Nakon ručka posjetili smo Tehnički muzej Nikole Tesle. Unutra smo vidjeli skicu rudnika, sve vrste prometnih vozila kroz povijest. Nakon Tehničkog muzeja otišli smo u Zoološki vrt. Tamo smo imali bliski susret s mnogim divljim životinjama. Meni je najdraža životinja kapibara. Na kraju smo se počastili šećernom vunom.

Krenuli smo prema kući. Uz put smo stali na večeru u Mc Donalds. Stigli smo kući u kasnim večernjim satima.

Filip Milohanić, 4. r

Maketa grada Zagreba

Zagrebačka Katedrala

Na Dolcu

Vožnja Uspinjačom

Na Gornjem gradu (kula Lotrščak i Grički top)

Markov trg

Kamenita vrata

Sv. Juraj na konju

Ručak u Malom medi

Tehnički muzej Nikola Tesla

Tehnički muzej (rudnik)

Tehnički muzej

Tehnički muzej (vatrogasni dio)

A za kraj, Zoološki vrt

Kod morskog lava

I to je to!

objavio: Tatjana Ban Bastijančić   datum: 2. 6. 2021.