Utrke i igre s loptom

Postoje razne vrste utrka. Možemo se utrkivati bez dodatnih pomagala...

...a možemo to raditi i držeći loptu u rukama. To ne zvuči komplicirano, je li tako? Međutim, što ako loptu moramo prenijeti bez korištenja ruku?

Pokušali smo prenositi loptu na različite načine. Naravno, zahtjevnije je, ali mi vam sve to možemo!

Evo još jedne igre s loptom. Za nju nam je potrebna dobra koncentracija jer je zadatak što brže reagirati i uhvatiti loptu kada čujemo svoje ime.

Onaj učenik koji drži loptu u rukama uzvikne nečije ime te mu baci loptu. Učenik treba što brže reagirati kako lopta ne bi pala na tlo. Zatim učenik koji je uhvatio loptu odabire sljedećeg učenika i igra se nastavlja dok god lopta nekom ne ispadne iz ruku. Cilj je što brže dodavanje i što preciznije hvatanje lopte.

objavio: Katja Božac   datum: 25. 3. 2020.