Laste prolaze...

Dana 22.03. učenici prvog razreda na produženom boravku učili su "novu" igru koju rado igraju i mlađi i stariji.

Igra "Laste prolaze" tradicionalna je dječja igra koju su, u početku, igrale djevojčice. No, zbog same njezine zamisli, poželjno je da bude više igrača. Igra ima više varijanti, no predstavljamo Vam onu koju smo danas naučiti.

Tijek igre:

Brojalicom se biraju dva učenika koji postaju "lovci" na "laste", tj.ostale učenike. Međusobno određuju hoće li biti "jabuke" ili "kruške".

Jednom kad odrede, stanu jedan nasuprot drugog, uhvate se za ruke i podignu ih u vis, stvarajući "tunel". Laste, tj. učenici prolaze tunelom dok "lovci" pjevaju pjesmu:

Laste prolaze,

na more nam dolaze.

Ponedjeljak.

Utorak.

Srijeda.

Četvrtak.

Petak.

Subota.

Nedjelja.

Jednom kad "lovci" kažu nedjelja, spuštaju ruke i uhvaćenu lastu vode u stranu. Lasta bira želi li kruške ili jabuke, a kad izabere, stane iza učenika koji prestavlja to voće.

Igra se dok zadnja lasta ne ostane u igri.

objavio: Carla Modesto   datum: 22. 3. 2021.