Godina čitanja i Noć knjige u 2021.

I naša se škola priključuje obilježavanju Noći knjige u Godini čitanja! Lijepo molim sve zainteresirane učenike, djelatnike i roditelje na sudjelovanje. Sudjelujete tako da pošaljete fotografiju na kojoj je vidljivo da je čitanje u tijeku. Možete poslati selfie, ili fotografiju nekog drugog, (može neko iz obitelji, prijatelj…).Fotografije šaljite na mail tatjana.susnica-relic@skole.hr.

Autor/ica najbolje učeničke fotografije (po izboru knjižničarskog odbora škole) dobit će na dar knjigu po izboru. Na sam dan obilježavanja Noći knjige (23.4.2021.) objavit ćemo i virtualnu izložbu na web stranici škole.

Evo što je naš ponajbolji suvremeni pisac Miro Gavran rekao o čitanju:

„ Čitajući knjige nećeš usavršiti vještinu življenja. Život je neobuhvatno protjecanje: opire se svakom određenju. Čitajući knjige nećeš doprijeti do istine. Sve što je napisano, izmišljeno je - stvarnost se ne pokorava riječima. Čitajući knjige nećeš postati ni sretniji ni bolji - ali knjige moraš čitati da bi to shvatio.“

objavio: Tatjana Šušnica Relić   datum: 19. 3. 2021.